Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonu

Saç simülasyonu / Mikropigmentasyon / Saç Dövmesi

Günden güne gelişmekte olan sağlık ve güzellik sektörü bilimsel ve teknolojik ilerlemelerle artık birçok rahatsızlığa çözüm sunabilmektedir.

Çeşitli alanları kapsayan sağlık hizmetlerinin ilerlemesinde katkı sağlayan bu çözümleme, saç dökülmesinde tanı ve tedavilerin gelişmesine de ön ayak olmuştur. Hazırladığım bu yazımda sizlere bu yeniliklerden bir tanesi olan “Saç Simülasyonu” undan bahsedeceğim.

Epidermisin en yüzeysel kısmına işlenen bir mikropigmentasyon çalışmasıdır.

Saç pigmentasyonu ya da Saç Dövmesi gibi farklı isimlerle de anılan saç simülasyonu, özel bir cihaz ve micro iğneler kullanılarak saç derisine pigment yani renk verilmesi işlemidir.

* Cihaz sabit derinlikte atış yapılarak kullanılmaktadır.
* Epidermise yapılan bu çalışmada gerçek saç kökleri taklit edilmektedir.
* Kafa derisinde saç kökü varmış gibi görüntü oluşturulmaya çalışılır.
* Amaç saç ve kafa derisi arasındaki açıklık farkını aza indirmektir.

Mikropigmentasyon; görüntüye dayalı geçici bir manipülasyon tekniğidir.

Saç simülasyonu işlemi dövme tekniği ve pigmentleri ile yapılamaz. Çünkü dövme tekniği derinin daha derin kısmına sentetik boyaların uygulandığı bir çalışmadır. Bu tarz çalışmalarda derinin katmanları arasında pigmentlerin dağılması hatta koyu lekeler bırakması söz konusudur. Bununla beraber renk değişimi yaşanması ihtimalide yüksek. Siyah renkler yeşil ve mavi renge dönüşebilmektedir. Bu tarz durumlar tamamile doğallıktan uzaktır.

Beklenmedik sonuçlarla karşılaşmamak adına doğala en yakın sonuçlar için profesyonel kişilerce işlemler yapılmalıdır.

Saç simülasyonu işlemlerinde tamamı ile doğal içerikli boyalar kullanılmalıdır. Doğal boyalar vücut tarafından daha kolay absorbe ediliyor ve ilerleyen zamanlarda renk değişimi yaşanmadan vücuttan tamamen atılıyor.

Kalıcılık süresi kişinin cilt yapısına bağlı olarak 3 ila 4 sene arasında değişmektedir.

Saç Simülasyonu Kimlere Uygulanabilir?

 1. Yamalar halinde saç kaybına neden olan Alopesi areata saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilere
 2. Klasik şerit yöntemi olarak da bilinen FUT tekniği ile gerçekleştirilen saç nakilleri sonucunda oluşan yara izlerini kapatmak isteyenlere
 3. Minimal düzeyde saç dökülmesi veya saç incelmesi yaşayanlara
 4. Travma sonucu kafada oluşan yaraları kamufle etmek isteyenlere
 5. Saçlarında seyreklik olan kişilere
 6. Saç ekimi sonrasında daha sıkı ve dolgun görünüm isteyenlere

Saç Simülasyonun Avantajları

* Saç simülasyonu cerrahi bir uygulama olmadığı için, işlem sonrası iyileşme süresi hızlı olmakla birlikte, enfeksiyon riski de daha az olmaktadır.
* Bu işlem ile kişi, 2 ila 4 gün arasında saçlarda kazıtılmış gibi bir görünüm elde edebilmektedir.
* Saç simülasyonu ile saçlı deride ki yara izlerinin belirginliği azaltılabilir yara izleri veya benzer kusurlar gizlenilebilir.
* Geçici bir işlem olduğu için mikro pigmentasyon kullanım süresi bitince kişi tekrar eski görünümüne kavuşabilir.

Saç Simülasyonu Ağrılı Bir İşlem midir?

Saç simülasyonu işlemi esnasında kişi, ‘’Scalp’’ derisinin hassasiyetine bağlı olarak hafif bir miktar ağrı hissedebilir. Ayrıca ağrı eşiği kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Saç simülasyonu işlemi yapılmadan önce bu işi için özel üretilmiş lokal anestezi kremleriyle ‘’Scalp’’ derisi uyuşturulur. Böylelikle ağrı eşiği düşük de olsa kişinin hissedeceği ağrının en alt seviyeye çekilmesi sağlanır.

Saç Simülasyonu Yaptırdıktan Sonra Tekrar Saç Ekimi Yapılabilir mi?

Tabi ki yapılabilir. Ne Saç Simülasyonu yapılmış olması, saç ekimine, ne de saç ekimi yapılmış olması Saç simülasyonuna engel değildir. Ayrıca saç simülasyon işlemi ekim yapılmış saçların dökülmesine neden olmaz. Saç simülasyonu ya da saç gölgelendirmesi; saç ekiminden beklediği sonucu alamayan bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Saç simülasyonu ile saç ekimiyle elde edilen görünüm netleştirilip daha da güçlendirilmektedir. Saç ekimi maliyetli ve uzun bir süreç olduğu için; saç simülasyonu uygulama ve sonuç alma yönünde daha hızlıdır. Saç simülasyonu ile geriye doğru yapılan işlemin görünümü sağlamlaştırılır.

Saç Simülasyonu İşlemi Sonrasında Aynı Gün Banyo Olabilir miyim?

Saç simülasyonu işleminden sonra, boyanın daha net nüfus etmesi için ilk 2-3 gün kimyasal şampuan kullanmadan Ilık bir su ile banyo yapmanızda ya da yıkanmanızda bir sakınca yoktur.

Saç Simülasyonu Yaptıran Bir Kişi İşlem Sonrası Nelere Dikkat Etmelidir?

İlk 24 saat su ile temas ettirmemekte fayda var. Saç simülasyonu işlemi sonrasında önerilen bir şampuanla yıkanmasında sakınca yoktur. Seanslar bitinceye kadar bu şampuanın kullanılmasında yarar var. Saç simülasyonu uygulamasından sonra 4 hafta boyunca güneş ışıklarına direkt maruz kalmak veya solaryuma girmek tavsiye edilmez. Güneş altında kalınması zorunluluğu halinde mutlaka şapka takılması önerilir.

Kadınlarda Saç Similasyonu Nasıl Yapılır?

Kadınlarda saç pigmentasyonunu iki şekilde uygulayabiliyoruz:

Saçları olup, seyreklik sorunu yaşayan bayanlara sıklaştırma şeklinde uygulama, bir tür saç dip boyası gibi verilen görüntü diğeri ise
Alopecia vb hastalıklardan ötürü bölgesel saç kaybı yaşayan yada hiç saçı olmayan bayanlara saçı yeni çıkıyormuş gibi saç kökü görünümlü kısa saç uygulaması yapılabilir.

sac simulasyonu after

Saç Simülasyonu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Saç simülasyonu fiyatları kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Fiyatı belirleyen en önemli unsur kişinin bu uygulamaya hangi boyutta(işlem yapılacak bölge) ihtiyacı olduğudur. Saç Simülasyonu fiyatı almak için aşağıdaki Whatsapp bağlantısını kullanarak resimlerinizi gönderebilir, hem fiyat hem daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Sevgiler…

Bize Ulaşın

Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz.

  Diğer Tedaviler
  İpek Kirpik
  İpek Kirpik

  İpek Kirpik Nedir? Çoğu kadının her gün takma kirpik kullanmak için yeterince zamanı yok. Hele bir de kirpik kıvırıcıların çaldığı vakit ve verdiği u..

  Devamı >
  Kaş Pudralama Tekniği
  Kaş Pudralama Tekniği

  Kaş Pudralama Tekniği Son zamanların trendi doğala dönüş her kadının kullandığı bir tekniktir. Bunu ya makyaj ile ya da kalıcı makyaj yöntemleri ile ..

  Devamı >
  Saç Simülasyonu
  Saç Simülasyonu

  Saç simülasyonu / Mikropigmentasyon / Saç Dövmesi Günden güne gelişmekte olan sağlık ve güzellik sektörü bilimsel ve teknolojik ilerlemelerle artık b..

  Devamı >
  Kalıcı Dipliner
  Kalıcı Dipliner

  Kalıcı Dipliner Nedir? Kalıcı dipliner kirpik hattının bulunduğu bölgeye kalıcı makyaj boyalarının özelleşmiş cihazlarla aşılanması işlemidir. Ter..

  Devamı >
  Kalıcı Eyeliner
  Kalıcı Eyeliner

  Kalıcı Eyeliner : Göz makyajının vazgeçilmez bir parçası olan eyeliner, oldukça meşakatli bir yapım aşamasına sahip. Her gün tazelemekten sıkılan veya..

  Devamı >
  Kaş Silme Uygulaması
  Kaş Silme Uygulaması

  Microblading Kaş Sildirme İşlemi Kaş Silme Uygulaması : Kaşlar, ifadenin en önemli tamamlayıcısıdır. Asıl olan kaşı almak değil, yüzün yapısına en do..

  Devamı >
  Kirpik Lifting
  Kirpik Lifting

  Kirpik Lifting : Doğal kirpiklere uygulanan kirpik lifting uygulaması keratin bakım ile yapılmaktadır. Sosyal medyada adını hızla duyuran bu uygulaman..

  Devamı >
  Dudak Renklendirme
  Dudak Renklendirme

  Dudak renklendirme işlemini son dönemde etrafınızdan duymuş olabilirsiniz; çünkü son dönemde oldukça popüler! Peki nedir bu dudak renklendirme, nasıl ..

  Devamı >
  Browlift Kaş Laminasyonu
  Browlift Kaş Laminasyonu

  Kaş Laminasyonu : Kaşlar da tıpkı saçlar gibi stres, hava şartları, çevre kirliliği, dengesiz beslenme alışkanlıkları, hastalıklar, ilaçlar, yanlış ko..

  Devamı >
  3D Microblading Kaş Tasarımı
  3D Microblading Kaş Tasarımı

  Microblading 3D Kıl Tekniği Ne Demek? Microblading bir kaş kontürü tekniğidir. Bu işlemde microblading kalemi olarak bilenen bir araç kullanılarak ya..

  Devamı >
  Randevu Alın
  Sara Yaman Beauty Studio