Kaş Silme Uygulaması

Kaş Silme Uygulaması

Microblading Kaş Sildirme İşlemi

Kaş Silme Uygulaması : Kaşlar, ifadenin en önemli tamamlayıcısıdır. Asıl olan kaşı almak değil, yüzün yapısına en doğru ifade şeklini oluşturmaktır. Bu nedenle kaş şekillendirmesi önemli bir süreçtir. Seyrek kaşların kalınlaştırılması için kullanılan yöntemlerden biri de, kaş kontürüdür. Bir çeşit kalıcı makyaj uygulaması olan bu yöntem nihayetinde bir dövme biçimidir. Ancak işinin ehli olmayan kişiler tarafından yanlış cihaz ve yanlış boya kullanılarak yapılan uygulamalar nedeniyle mağdur olan kadınların sayısı da az değil. Kullanılan malzemenin kötü olması dışında, bazen yapılan kontür yüz şekline uygun olmaz. Aslında bu işlem geri dönüşü olmayan bir işlem değildir. Kaşlara yapılan kontür için kullanılan boya zaten zamanla vücut tarafından dışarı atılır. Ancak durum beklenemeyecek kadar kötüyse kişi hemen yapılan makyajın uzaklaştırılmasını isteyebilir. Bu durumlarda kaşlara yapılan kalıcı makyajın silinmesi için başka bir işlem uygulanır. Bu işlem özel bir solüsyonla yapılır.

Solüsyon ile Kalıcı Kaş Silme Nasıl Yapılır?

Kaş silme işlemi ilgili bölgeye özel bir solüsyon verilerek pigmentlerin kusturulmasıyla yapılır. Bu solüsyonlar tamamen doğal malzemelerden üretilir ve içeriklerinde hiçbir asit yer almaz. Kaş kontürü yapılan alet kullanılarak solüsyon kaşa uygulanır. Kaş silme işleminin gerçekleşmesi için solüsyonun pigmentlere kadar ulaşması gerekir. Daha önce yapılan işlemde pigmentin hangi derinliğe indiği tam olarak kestirilemediği durumlarda, solüsyonu daha derinlere ulaştırmaya çalışmak deriye zarar verir. Bu sebeple çözüm olarak işlem seanslara bölünür ve 2 ya da 3 seans sonrası acele etmeden, deriyi zedelemeden uygulanır. Böylece işlemin başarısız olma riski ortadan kaldırılır. Solüsyon pigmentlere etki etmeye başladıktan sonra kabuk oluşur ve kalıcı makyaj da böylece silinmiş olur.
kas silme 1024x1024 1

Burada önemli ve dikkat edilmesi gereken nokta cildin tahriş olma ihtimalidir. Kalıcı makyaj sildirme işlemi yaptırmak isteyen kişiler bunu göz önünde bulundurmalıdır. Tabii ki bu noktaya gelmemek için, öncelikle kalıcı makyaj uygulaması yapılacak merkez dikkatle seçilmelidir. Eğer ki şansız bir durumla karşılaşılmış ise, makyaj sildirmek için de yine uzman bir el tercih edilmeli. Kaş silme de en az, kaş belirginleştirme kadar uzmanlık gerektiren bir işlemdir. İnsan sağlığına uygun olmayan solüsyon kullanımıysa ciltte oluşabilecek tahribatı artırır. Bu yüzden güvenilir güzellik merkezlerine bu işlem yaptırılmalıdır.

Kaş Silme Acılı Bir İşlem mi?

Kaş silme işlemi öncesinde güzellik uzmanımız ilgili bölgeye lokal anestezi kremi uygular. Bu nedenle acılı bir işlem değildir. Ancak zahmetli bir uygulama olacağı için sabırlı olmanız gerekir. Bazı güzellik salonları ucuz maliyeti nedeniyle kaş ile ilgili olarak yapılan uygulamalarda dövme boyası kullanmaktadır. Bu gibi durumlarda kaş sildirme işlemi ne yazık ki birden fazla seans gerektirebilir.

Kaş Silme Evde Yapılabilir mi?

Çoğu kadın güzellik merkezine gitmeden sorununu çözmek adına kaş silme kremi gibi ürünlere başvurmaktadır. Ancak kalıcı makyaj uygulaması deriye işlendiği için bir uzmana başvurmadan kaş dövme silme kremi kullanmak, kaşlarınızın daha kötü bir şekle bürünmesine sebep olabilir. Bu nedenle kaş kontürü silme gibi işlemler için mutlaka bir kalıcı makyaj uzmanından yardım almalısınız.

Solüsyon ile Kaş Silme İşleminde Kaç Seansta Sonuç Alırsınız?

Bu uygulamada kaç seansta sonuç alınacağı silinmek istenilen işlemin ne kadar zaman önce yapıldığı, ne kadar kimyasal madde içeren renk pigmenti kullanıldığı, hangi teknikle yapıldığı, işlemin derinin hangi katmanına kadar inilerek yapıldığı gibi bilgiler önemlidir. Biz kalıcı makyaj uzmanları derinin en üst katmanı yani epidermise işlem yapmak üzere sınırlandırılmış bulunmaktayız. Ancak malesef ki işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan işlem derinin orta katmanı olan dermise inilerek yapılmakta veya ağır metal içeren renk pigmentleri hatta dövme boyaları kullanılarak yapılmaktadır.

Bu yüzdendir ki silme işleminin ne zaman sonuçlanacağı ilk seanstan sonra daha net olarak söylenebilir.

Kalıcı Makyaj yada Kaş Silme İşlemi Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

İşlem sonrasında cildinize 2 gün boyunca su temas ettirmeyin ve terlemenize neden olacak aktivitelerden uzak durun.
Kaşlarınız iyileşene kadar hamam, sauna, havuz gibi ortamlardan uzak durun.
Güzellik uzmanımızın verdiği kremi düzenli bir şekilde kullanın.
Kaşlarınızın güneş ile temasından kaçının. Güneşli havalarda mutlaka şapka kullanın.

Kaş Silme Uygulaması

Bize Ulaşın

Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz.

  Diğer Tedaviler
  İpek Kirpik
  İpek Kirpik

  İpek Kirpik Nedir? Çoğu kadının her gün takma kirpik kullanmak için yeterince zamanı yok. Hele bir de kirpik kıvırıcıların çaldığı vakit ve verdiği u..

  Devamı >
  Kaş Pudralama Tekniği
  Kaş Pudralama Tekniği

  Kaş Pudralama Tekniği Son zamanların trendi doğala dönüş her kadının kullandığı bir tekniktir. Bunu ya makyaj ile ya da kalıcı makyaj yöntemleri ile ..

  Devamı >
  Saç Simülasyonu
  Saç Simülasyonu

  Saç simülasyonu / Mikropigmentasyon / Saç Dövmesi Günden güne gelişmekte olan sağlık ve güzellik sektörü bilimsel ve teknolojik ilerlemelerle artık b..

  Devamı >
  Kalıcı Dipliner
  Kalıcı Dipliner

  Kalıcı Dipliner Nedir? Kalıcı dipliner kirpik hattının bulunduğu bölgeye kalıcı makyaj boyalarının özelleşmiş cihazlarla aşılanması işlemidir. Ter..

  Devamı >
  Kalıcı Eyeliner
  Kalıcı Eyeliner

  Kalıcı Eyeliner : Göz makyajının vazgeçilmez bir parçası olan eyeliner, oldukça meşakatli bir yapım aşamasına sahip. Her gün tazelemekten sıkılan veya..

  Devamı >
  Kaş Silme Uygulaması
  Kaş Silme Uygulaması

  Microblading Kaş Sildirme İşlemi Kaş Silme Uygulaması : Kaşlar, ifadenin en önemli tamamlayıcısıdır. Asıl olan kaşı almak değil, yüzün yapısına en do..

  Devamı >
  Kirpik Lifting
  Kirpik Lifting

  Kirpik Lifting : Doğal kirpiklere uygulanan kirpik lifting uygulaması keratin bakım ile yapılmaktadır. Sosyal medyada adını hızla duyuran bu uygulaman..

  Devamı >
  Dudak Renklendirme
  Dudak Renklendirme

  Dudak renklendirme işlemini son dönemde etrafınızdan duymuş olabilirsiniz; çünkü son dönemde oldukça popüler! Peki nedir bu dudak renklendirme, nasıl ..

  Devamı >
  Browlift Kaş Laminasyonu
  Browlift Kaş Laminasyonu

  Kaş Laminasyonu : Kaşlar da tıpkı saçlar gibi stres, hava şartları, çevre kirliliği, dengesiz beslenme alışkanlıkları, hastalıklar, ilaçlar, yanlış ko..

  Devamı >
  3D Microblading Kaş Tasarımı
  3D Microblading Kaş Tasarımı

  Microblading 3D Kıl Tekniği Ne Demek? Microblading bir kaş kontürü tekniğidir. Bu işlemde microblading kalemi olarak bilenen bir araç kullanılarak ya..

  Devamı >
  Randevu Alın
  Sara Yaman Beauty Studio