Saç, Kaş ve Kirpikleri Uzatma Yöntemleri

Saç, Kaş ve Kirpikleri Uzatma Yöntemleri

Evde Saç, Kaş ve Kirpiklerimi Hangi Yöntemlerle Uzatabilirim?

Atalar boşuna dememiş…
Kaş Göz Gerisi Söz!
Evet, yüzümüzde güzelliğimizi en çok ön plana çıkaran bence gözlerimiz ve ifademizi tamamlayan kaşlardır. Düzenli bir şekilde kaş ve kirpiklerinize bakım yaparak seyrelme ve dökülme sorunlarına çare bulabilir, kaş ve kirpiklerinizi güçlendirebilirsiniz.

Bu yazımda sizlere en iyi kaş, kirpik uzatma ve kalınlaştırma yöntemlerimden bahsedeceğim.

Kaşlar tıpkı saçlar gibi kan akışından etkilenen tüylerdir. Bu yüzden kaşlarınıza masaj yapmanız önemlidir . Fazla bastırmadan, nazik haraketlerle 10-15 kere masaj yapmanız yeterlidir. Kaşlara yapılan masaj kan akışını hızlandırır ve daha çok oksijen kaş diplerine gider.
İkinci adım Kimyasal madde içermeyen doğal yağların mucizesine kaş ve kirpiklerinizi bırakmak.

Benim en sevdiğim ve sıklıkla kullandığım, faydasını yoğun bir şekilde gördüğüm doğal yağlarım Hint yağı, Badem yağı, Sarımsak yağı, Çam terebentin yağı ve Hindistan Cevizi yağıdır.

✅Hint Yağı
E vitami, Omega 6, trigliserid yağ asidiyle zengin bir yağ. Kaş, kirpik ve saç dökülmesine birebir çözüm.
Ayrıca hint yağının yara iyileştirici, iltihap önleyici özelliği vardır

✅ Badem Yağı

Badem yağı içerik olarak fazla miktarda K vitamini, A vitamini, D vitamini, E vitamini, magnezyum minerali, kalsiyum minerali ve kirpiklere fayda sağlayıp uzamalarına yol açacak pek çok minerali ve proteini içermektedir. Böylelikle kaşlara,saçlara ve kirpiklere sürülen badem yağı bu bölgelerimizde bulunan tüylerin köklerini güçlendirerek daha sağlıklı bir yapıya bürünmelerini ve daha sağlıklı bir şekilde uzamalarını sağlamaktadır.

✅ Sarımsak Yağı

Sarımsak yağı içeriğinde ki antimikrobiyal bileşenler, kalsiyum ve vitaminlerle kaş ve saç dökülmesini engellemek için kullanılan mucizevi bir yağ. Ayrıca sarımsağın kan dolaşımınıda artırdığı bilinmektedir. Bu özeliği ile saç ve kaş derinize olan kan akışını artırarak kıl, tüy köklerinin daha fazla oksijene kavuşmasına dolayısıyla güçlenmesine katkıda bulunuyor.

✅Çam Terebentin

Çam terebentin bazı ağaçların reçinesine verilen isimdir. Çam terebentin veya çam yağı olarak da bilinen yağ güçlü bir antibiyotik özelliğine sahip. Saçlarda daha etkili bir çözüm için şampuanınıza 20-25 damla çam terebentin ekleyin. Bu yöntem saçlarınızı güçlendirir, uzatır ve hızlı yağlanmayı önler.

Bu arada Saçlarınızı yıkarken dikkatli olun. Gözlerde yanma olabilir.

✅ Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağında bulunan yağ asitleri kaş dökülmesini önlemek için kaşta bulunan doğal proteinlerle çalışır. İçindeki laurik asit, kaş foliküllerinin enfeksiyonunu önleyen bir antimikrobiyal madde olarak davranır.

Ben genellikle bu favori yağlarımı karışım şeklinde kullanıyorum. Böylelikle daha etkili ve hızlı sonuç elde ediyorum. Belirttiğim yağları
aktarlar, eczane veya marketlerde bile kolaylıkla elde edebilirsiniz. Bu mucizevi karışımı haftada 3 kere akşam yatmadan önce temiz kaş, kirpik hatta saçlarınıza bile sürebilirsiniz. Düzenli olarak kullandığınızda mutlaka sonuç ve farkı göreceksiniz

Bize Ulaşın

Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz.

  Diğer Tedaviler
  Güzelliğinize Renk Katın
  Güzelliğinize Renk Katın

  Güzel doğmak bize Tanrının bir lütfu fakat o güzelliği korumak ve daha da ileriye taşımak tamamen bizim elimizde. Bu makaleyi okuduğunuza göre sizd..

  Devamı >
  Evde Nemlendirici Krem Yapımı
  Evde Nemlendirici Krem Yapımı

  Tamamı ile Doğal ve Ekonomik Nemlendirici Kremini Evde Kendin Hazırla Hem sağlığımızı hem de güzelliğimizi yansıtan cildimiz mevsimler değişikliklerd..

  Devamı >
  Evde Göz Çevresi Bakımı
  Evde Göz Çevresi Bakımı

  Evde Göz Çevresi Bakımı Maske Tarifleri Göz çevrenize iyi bakın! Peki neden? Yüzümüzün sadece en önemli kısmı olduğu için mi? İnsanlarla ileti..

  Devamı >
  Pumpkin Peel Cilt Bakımı
  Pumpkin Peel Cilt Bakımı

  Pumpkin Peel Cilt Bakımı (Sindirella Bakımı) Pumpkin Peel (Sindirella Bakımı) : Kalabalık şehir hayatının getirdiği hava kirliliğine bir de gün içeri..

  Devamı >
  Mezolifting
  Mezolifting

  Mezolifting uygulaması nedir? Mezolifting Uygulaması: Gün geçmiyor ki yaşlanmanın etkilerini cildimiz üzerinde hissetmeyelim. Yaşayan bir doku olması..

  Devamı >
  Ameliyatsız Gıdı Aldırma
  Ameliyatsız Gıdı Aldırma

  Ameliyatsız Gıdı Aldırma: Gelişen medikal teknolojiler sayesinde artık birçok kadın ve erkek için gıdı, bir problem olmaktan çıkıyor. Gıdı bölgesinde ..

  Devamı >
  Q Switch Lazer Dövme Sildirme
  Q Switch Lazer Dövme Sildirme

  Lazer ile Dövme Silme İşlemi Nedir? Dövme silme işlemi, dövme yaptıran kişilerin geçmişteki kararlarına dair değişen duygular ve ihtiyaçlar nedeniyle..

  Devamı >
  Switch Lazerle Tüy Sarartma
  Switch Lazerle Tüy Sarartma

  Lazerle Tüy Sarartma Nedir? Lazerle Tüy Sarartma : Günümüz estetik ve kozmetik tedavi yöntemleri arasında, lazer teknolojileri öne çıkmaktadır. Lazer..

  Devamı >
  Randevu Alın
  Sara Yaman Beauty Studio