Doğru Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Doğru Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Siz Kadınların Google da Belki de Son Dönemlerde En Çok Search Ettiği Konulardan Biri:

Yüz Tipine Uygun Doğru Kaş Şekillendirme

Bütün bunlardan bahsedeceğim ve bir çok sorularınızın cevabını bulacağınız, kaş alırken doğru bildiğiniz yanlışları öğreneceğiniz bir blog yazısı hazırladım sizler için.

Evet Kızlar kaşlar son dönemde güzelliğimizin en önenli unsurlarından biri haline geldi. Yıllardır güzellik ve estetik denilince belki de en son akla gelen kaşlarımız artık güzelliğimizi taçlandıran bir numaralı aksesuarımız oldu. Çünkü yüzümüzle uyumsuz bir kaş tasarımı bizi olduğumuzdan daha sinirli veya üzgün vehahut da şaşkın gösterebilir.

PEKİ DOĞRU KAŞ TASARIM NEDİR ? NASIL YAPILIR?

En doğru ve güzel kaş aslında sana en çok yakışan, yüzünün doğal harmonisini bozmayan kaştır. Arkadaşına çok yakışan kaş modeli sana onun kadar çok yakışmayabilir. Bu nedenle özellikle yüz tipinin hangi kategoriye ait olduğunu bilmelisin. Yüz tipine uygun tasarlanan kaş modeliyle yüzdeki denge sağlanıyor. Bu şekilde sana kalın kaş mı, yoksa kavisli kaş mı, veya düz kaş modellerinin mi uygun olacağını bulabilirsin.

YÜZ TİPİNE GÖRE KAŞ MODELLERİ

✔️ YUVARLAK YÜZ TİPİNE UYGUN KAŞ MODELİ
Bu kategoriye ait yüz şekline sahip olan kişilet öncelikle hafif köşeli ve keskin açılı kaş modellerini tercih edebilirler. Bu tarz kaş modeli yüzünüze belirginlik ve havalı bir görünüm kazandıracaktır. Yuvarlak kemik yapısına sahip olan bu kişiler kaşlarını belirginleştirmek için Microblading işlemi tercih edebilirler. Bu uygulama ile kaşlarınızın yeni şeklini daha belirgin hale getirebilir ve hafifçe daha kalınlaştırabilirsiniz.

✔️KALP YÜZ TİPİNE UYGUN KAŞ MODELİ
Kalp yüz tipine sahip olan kişilerin çene formu daha küçüktür. Yüzlerinin üst kısmı daha geniş kalp şeklinde bir alana sahiptir. Bu nedenle kalın kaş modeli bu kısmı daha da geniş gösterecektir. Kalp yüz tipine sahip olan kişiler fazla kalın olmayan yüzün alt kısmında bulunan çene formuyla uyumlu kaş modeli tercih etmelidir.

✔️ OVAL YÜZ TİPİNE UYGUN KAŞ MODELİ
Oval şekilli yüzler dengelenmiş ve bir o kadar da doğal açılara sahip kaş şekli kullanmalıdır. Dengeli tasarlanmış kalın ve gür kaşlar bu yüz tipine çok yakışıyor.
Doğal ve gür kaşların gün boyu aşağı düşmemesi çok önemli !
Aksi taktirde bu kaş modeli yüzünüze hava katmak yerine sizi yorgun ve üzgün gösterebilir. Kaşlarınızın gün boyu yukarıya doğru sabitlenmiş, havalı bir görünümde olması için Browlift/ Kaş laminasyon uygulamasını tercih edebilirsiniz.

✔️KARE YÜZ TİPİNE UYGUN KAŞ MODELİ
Kare yüz tipine sahip olan kişilerin yüz hatları daha keskindir. Bu nedenle bu tarz hatlara sahip kişiler kesinlikle kavisli kaşlar tercih etmemelidirler.
Yüz keskin hatlı olduğu için kaşları hafifçe yuvarlar kullanarak yüzde denge kurulmaldır. Artık doğal kaş modelleri çok revaçta, bu nedenle kaşlara yuvarlak kavis verirken çok dikkatli olmak gerekli aksi halde gökkuşağı gibi bir görünüm oluşur. Ve bu kaş modeli size şaşkın ifade kazandırır.

✔️UZUN YÜZ TİPİNE UYGUN KAŞ MODELİ
Uzun bir yüz şekline sahip olan kişiler kaşlarını yatay şekilde dizayn ederek bu yüzdr denge kurmalıdır. Bu model çoğu zaman hassas bir konu olabiliyor. Kaşları dizayn ederken düz bir şekil oluşturarak kaş bitimini gözlerin dış köşelerinden biraz daha geride tutarak dengeli bir görünüm oluşturulmalıdır. Düz kaş modeli en çok uzun yüz yapısına sahip olan kişilere yakışıyor. Bu tasarımın doğal görünmesi için kalın düz kaşlar tasarlanmalı, gözle kaş arasında bulunan ince tüyler abartılmadan dağınık biçimde bırakılmalıdır. Bu şekilde tasarlanan düz kaşlarla daha hoş ve doğal görünüm kazanabilirsin.

Bize Ulaşın

Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz.

  Diğer Tedaviler
  Güzelliğinize Renk Katın
  Güzelliğinize Renk Katın

  Güzel doğmak bize Tanrının bir lütfu fakat o güzelliği korumak ve daha da ileriye taşımak tamamen bizim elimizde. Bu makaleyi okuduğunuza göre sizd..

  Devamı >
  Evde Nemlendirici Krem Yapımı
  Evde Nemlendirici Krem Yapımı

  Tamamı ile Doğal ve Ekonomik Nemlendirici Kremini Evde Kendin Hazırla Hem sağlığımızı hem de güzelliğimizi yansıtan cildimiz mevsimler değişikliklerd..

  Devamı >
  Evde Göz Çevresi Bakımı
  Evde Göz Çevresi Bakımı

  Evde Göz Çevresi Bakımı Maske Tarifleri Göz çevrenize iyi bakın! Peki neden? Yüzümüzün sadece en önemli kısmı olduğu için mi? İnsanlarla ileti..

  Devamı >
  Pumpkin Peel Cilt Bakımı
  Pumpkin Peel Cilt Bakımı

  Pumpkin Peel Cilt Bakımı (Sindirella Bakımı) Pumpkin Peel (Sindirella Bakımı) : Kalabalık şehir hayatının getirdiği hava kirliliğine bir de gün içeri..

  Devamı >
  Mezolifting
  Mezolifting

  Mezolifting uygulaması nedir? Mezolifting Uygulaması: Gün geçmiyor ki yaşlanmanın etkilerini cildimiz üzerinde hissetmeyelim. Yaşayan bir doku olması..

  Devamı >
  Ameliyatsız Gıdı Aldırma
  Ameliyatsız Gıdı Aldırma

  Ameliyatsız Gıdı Aldırma: Gelişen medikal teknolojiler sayesinde artık birçok kadın ve erkek için gıdı, bir problem olmaktan çıkıyor. Gıdı bölgesinde ..

  Devamı >
  Q Switch Lazer Dövme Sildirme
  Q Switch Lazer Dövme Sildirme

  Lazer ile Dövme Silme İşlemi Nedir? Dövme silme işlemi, dövme yaptıran kişilerin geçmişteki kararlarına dair değişen duygular ve ihtiyaçlar nedeniyle..

  Devamı >
  Switch Lazerle Tüy Sarartma
  Switch Lazerle Tüy Sarartma

  Lazerle Tüy Sarartma Nedir? Lazerle Tüy Sarartma : Günümüz estetik ve kozmetik tedavi yöntemleri arasında, lazer teknolojileri öne çıkmaktadır. Lazer..

  Devamı >
  Randevu Alın
  Sara Yaman Beauty Studio